Bleskozvod

Bleskozvod

Bleskozvod bol vynájdený v roku 1754 českým kňazom a prírodovedcom Prokopom Divišom. Odvtedy sa kvôli bezpečnosti montuje na budovy. Napriek tomu, že bleskozvod je vynález starý takmer tristo rokov, dodnes je považovaný za jediný efektívny spôsob ochrany budov pred bleskom.

Spoločnosť PAMA TRADE je verným partnerom aj pri riešení otázky ochrany vašej domácnosti pred bleskom. V tomto prípade vás môže ochrániť pred jeho ničivými účinkami jedine prevencia v podobe hromozvodu. U nás nájdete všetko od dodania bleskozvodu, cez montáž, až po údržbu. Ak na vašom dome hromozvod nechýba, ale má už nejaký ten rôčik, rozhodne je vhodnejšie poradiť sa o jeho funkčnosti s odborníkmi, ktorých nájdete v spoločnosti PAMA TRADE.

PAMA TRADE vám pomôže ochrániť váš domov

Ochrana vlastnej domácnosti a rodiny je prioritou pravdepodobne každého z nás. V našej spoločnosti sa držíme pravidla komplexnosti služieb v zmysle odbremenenia zákazníka. Stačí, keď nás kontaktujete na jednom z našich telefónnych čísel a o váš hromozvod sa postaráme. Poradíme vám s vhodným výberom bleskozvodu, dodáme vám komplexnú protibleskovú ochranu, rovnako ponúkame technické riešenia umiestnenia a uchytenia bleskozvodov, a to aj vo veľmi problémových podmienkach. Okrem toho sa PAMA TRADE postará aj o montáž bleskozvodu a následnú, nie menej dôležitú, údržbu vášho bleskozvodu.

Aký je rozdiel medzi hromozvodom a bleskozvodom?

V rovnakej súvislosti ako bleskozvod sa používa aj slovo hromozvod, čo spôsobuje mierny chaos vo význame slov. Bleskozvod aj hromozvod majú rovnaký význam, keďže zvuk, teda hrom, stiahnuť do zeme nedokáže žiadne zariadenie. V minulosti bolo dokonca slovo hromozvod považované len za akýsi ľudový názov bleskozvodu.

Hromozvod je zariadenie, ktoré odvádza po vonkajšej stene budovy do zeme elektrické napätie spôsobené bleskom. Spoliehať sa na to, že sused ma vyššiu strechu s bleskozvodom je hazard s vlastným domovom. Ak sa blesk dostane do bytu, môže spôsobiť nemalé škody, keďže dokáže zničiť všetky elektrické spotrebiče, ktoré sú v danom momente pod prúdom. Okrem toho však v prípade „zasiahnutia“ bleskom môže vzniknúť požiar.

Bleskozvody Cenník

Cenovú ponuku Vám radi spracujeme na základe projektovej dokumentácie alebo po osobnej obhliadke.

Kontaktovať nás môžete tu.